برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

" تنها زندگی کردن " را یاد بگیرید !

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

⛱ "تنها زندگی کردن" را یاد بگیرید! بشر مدت‌هاست دیگر یک موجود اجتماعی نیست. زمانه به گونه ای پیش رفته که هر کسی خودش مانده با دردهای دلش. نه می توانی با کسی درددل کنی، نه کسی حال شنیدن غم و غصه هایت را دارد، حساب و کتاب زندگی و قرض و قله هایت فقط بر گردن خودت خواهد بود، کسی نه می خواهد و نه می تواند به تو کمک کند یا چندرغاز وام بدهد تا چاله چوله هایت را پر کنی، اگر اختلاف یا مشکلی با کسی داری به دیگران ربطی ندارد کسی به تو در حل آن کمکی نمی کند. آخرالزمان واقعی است، پدر و پسر از حال هم خبر ندارند، مادر و دختر کاری به کار هم ندارند و خواهر و برادر هم که مدت‌هاست هم را نمی بینند. خلاصه همان طور که در جاقبرت تنها تویی و اعمالت امروزه تنها تویی و تو که باید بتوانی با خودت در دنیا تنها زندگی کنی و این چهار صباح عمر را به گونه ای پشت سر بگذاری. هر کسی با زبان بی زبانی می گوید گوش ما پر است از درد و رنج و غم دست از سر ما بردار!

⛱ تنها زندگی کردن را یاد بگیر! اما مانند دیگران نباش. اگر کسی دردهای دل تو رو گوش نمی کند تو برایشان سنگ صبور باش، اگر کسی سراغی از تو نمی گیرد تو از آنهایی که باید سر بزنی باخبر باش، مبادا شکمت سیر باشد و خواهر یا برادرت صورت شان را با ضرب سیلی سرخ نگاه دارند. زمانه عوض شده اما تو عوض نشو. می دانم بسیار دلگیری از دنیا و بی وفایی آدم هایش. اما تو خودت باش. به این و آن خیر برسان حتی اگر بدی می کنند، در هنگام بیماری به عیادت شان برو و آب و شربتی به آنها بده حتی اگر نفهمیدند که روزها در بستر بیماری بودی و جویای احوالت نشدند. مبادا آن چه کم و کسری داشتی در گلویت بغض یا عقده شود، کاستی ها و بی معرفتی هایی که از دیگران دیدی را بخاطر بسپار تا به هنگام نیاز برایشان لوطی گری کنی و نگذاری همچون تو سختی بکشند یا دلشان بشکند. عمر دنیا کوتاه است و آدم هایش فانی. پس تو با خدا تنهایی هایت را پرکن و بخاطر او، دیگرانی که به هر شکلی منصوب تو هستند را تنها مگذار!

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 1.50 (2 رای)