برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

چرتکۀ عاشقی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

⛱ وای به حال وقتی که عشق و دوست داشتن به جای آن که در ترازوی اخلاصِ دل وزن شود در ترازوی دیجیتال بازار عیارش مشخص شود. به جای دل و دلدادگی حساب دو دو تا چهارتا بنشیند و رنگ و بوی محبت جایش را با زرق و برق دنیا و حرف های تلخ چه دادیم و چه گرفتیم عوض کند. اینجا همان وقتی است که به جای فکر کردن به این که چه کنم تا کام محبوبم شیرین شود و حال معشوقم خوب، طرف می نشیند و فکر می کند برایم چه کرده و چه آورده! یا از این بدتر چرتکه می اندازد و بده و بستان های خودش را با او و دیگران مقایسه می کند و فی بازارِ عشق و محبت را به نرخ روز محاسبه می کند.

⛱ کاسب کاری به اوج می رسد، در ترازنامۀ عاطفی هر جا عاشق بیچاره کاری نکرده یا نتوانسته بی عرضه، کم فروش و بی محبت است و بویی از عاشقی نبرده و آنجا که کاری انجام داده و خواسته ای را برآورده وظیفه اش بوده و همان قدر برایم می ارزد و همان میزان دوستش دارم. الان هم که روزگار تحریم و تورم است و وضع بازار خوب نیست و قلمروی نتوانستن ها بسیار گسترده تر از توانستن هاست عده ای هیچ سهمی برای محبت و عشق قائل نیستند!

⛱ اما قطعاً این همه ماجرا نیست! عشق کرامت می خواهد و شرافت و عاشقی و شیدایی زن و مرد نمی شناسد. عشق باید در دل ظهور کند و در فداکاری بروز، با اخلاص متولد شود و با ایثار به شکوه برسد. عاشق رنگ عوض نمی کند، چشم و دلش سیر است و گرفتار زرق و برق نمی شود. که اگر غیر از این باشد خانۀ محبت از پای بست ویران است. پس چرتکه را کنار گذارید و زلف یار در دست بگیرید، از شراب ناب وصال معشوق سرمست باشید و رسم وفاداری به جای آورید، سختی و کاستی ها را نادیده بگیرید و از هر آن چه دارید لذت ببرید که عمر دنیا بدجوری کوتاه است.

#غارتنهایی

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 5.00 (1 رای)