برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

هوچی گری

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

1: نفت تهران در جام حذفی به قضاوت داور اعتراض دارد آن قدر شدید که سرمربی تیم بازیکنانش را به ترک زمین فرا می خواند. هر چند بعداً بیرون کشیدن تیم را تکذیب کردند ولی آنچه از قاب تلویزیون دیده شد همان بود.
2: بر علیه سیاه جامگان به حق یا ناحق پنالتی گرفته می شود سرمربی تیم که به تازگی محرومیتش به پایان رسیده می خواهد تیم را بیرون بکشد. آن قدر کنار زمین هوچه می کنند که داور پنالتی را لغو می کند.

3: یکی از مربیان لیگ برتر به برنامۀ آماده سازی تیم ملی اعتراض می کند سرمربی تیم ملی بازیکنان آن تیم را از اردو اخراج می کند، خودش استعفا می دهد و بیانیه پشت بیانیه.

4. آبی پوشان نتیجه نمی گیرند، با حکم فیفا از نقل و انتقالات محروم می شوند، سرمربی علیه مدیران عامل گذشته حرف می زند و یکی از باسابقه ترین مدیران گذشتۀ آبی ها می گوید: سرمربی نیاز به سیلی دارد.
5: از همه بدتر؛ دو تیم در صدر جدول رقابت قهرمانی دارند. اول سرمربی یکی از این تیم ها از پانزده هفته مانده به پایان لیگ! مظلوم نمایی می کند و ادعای همزمانی بازی ها را دارد و بعد از آن برخی تماشاگرنماهای مثلاً پرشور بر روی سکوها شعارهای نژادی و یا آن چه که خودشان هم بدان اعتقاد ندارند سر می دهند. فحاشی و حیا کن، رها کن بسیار از سکوها شنیده بودیم ولی این نوع شعار دادن ها به راستی نوبر است.


این چند مورد تنها بخشی از حال و هوای این روزهای فوتبال کشور است. که هوچی گری در آن حرف اول را می زند. شخصاً فکر می کردم رئیس فدراسیون صلابت و قاطعیت بیشتری در اداره فوتبال کشور داشته باشد. نه اینکه بخواهم وی را مقصر این اتفاقات قلمداد کنم چرا که این مسائل به وی ارتباطی ندارد و سال هاست گریبان فوتبال ایران را گرفته است. اما گمان می کردم در مدیریت تاج اجازه بروز و ظهور این نوع اتفاقات داده نمی شود. اگر همان اول در برابر اولین هوچه گری فدراسیون صلابت نشان داده و عکس العمل مناسبی می داشت امروز با این مسائل روبرو نمی شدیم. هر چند داوری ها در هفته های اخیر واقعاً شاهکار و در نتایج کاملاً اثرگذار است اما این مسائل به مربی، تماشاچی، مدیر و یا هر نقش دیگری در نظام مدیریت فوتبال حق هوچه گری و بر هم زدن نظم جاری را نمی دهد. به راستی شاید بخاطر همین موارد است که برخی چهره های دوست داشتنی هیچ گاه نمی توانند مربی موفقی در فوتبال کشور شوند یا عطایش را به لقایش بخشیده اند؛ مهدوی کیا، هاشمیان، باقری، شاغلام و...

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 11 بهمن 1395 شماره 5665

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)