برنامه ریزی، سازماندهی، بسیج منابع و امکانات، هدایت و کنترل پنج اصل اساسی مدیریت است. مدیران باید برای همه ی این اصول از مهارت کافی برخوردار باشند.

جذاب ترین لیگ دنیا

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اگر غیر قابل پیش بینی بودن را بعنوان یکی از مهم ترین شاخص های جذابیت بپذیریم بر این اساس لیگ ایران جذاب ترین لیگ دنیاست. چرا که غیر از فعل و انفعالات توپ گرد در سرزمین سبز اتفاقات دیگری بر فوتبال ایران اثر گذار است که مانند آن در هچ جای دنیا دیده نمی شود. به یکباره یک یا چند تیم از نقل و انتقالات محروم می شوند. بعد دست اندرکاران یکی از آن تیم ها که اتفاقاً در کورس قهرمانی است هیچ خبری از این اتفاق ندارند و سرخوش به دنبال جذب بازیکن هستند (آن هم به صورت زیرآبی از تیم رقیب!)


به یکباره بعد از چند ماه این محرومیت به آن ها ابلاغ می شود و احتمال آن می رود نتیجۀ چند بازی گذشتۀ آن ها تغییر کرده و یا امتیازاتی از آن ها کسر شود و احتمالاً ضمن سقوط از کورس قهرمانی به یکباره فانوس به دست شوند! از اینجای ماجرا خیلی باحال تر و جذاب تر است. هواداران این تیم بجای آن که مدیران باشگاه خود را مؤاخذه کنند بر اساس اتفاقی که آرام آرام جز رسوم ما شده است به صفحه های مجازی یورش می برند. اول بد و بیراه و توهین و تهمت به تیم رقیب و بعد مراجعه به صفحات مجازی متعلق به تیم کشور برادر(بخوانید دشمن!) که با همین دستاویزها توانسته حق میزبانی ما رادر ردۀ ملی و باشگاهی ضایع کند! خداییش تا به حال شبیه این گونه اتفاقات را در کجا دیده و یا شنیده اید؟ همه چیز ما به هم می آید. مدیران نابلد و پرادعا، تیم های غیر حرفه ای با ساختارهای سنتی، ناآگاهی عمومی از قوانین و مقررات و طیف گسترده ای از تماشاگرنماها و هوادارنماها که اگر نگوییم شمار آن ها از واقعی ها بیشتر شده باید بگوییم تعدادشان بسیار قابل توجه است. فوتبالی که در آن سالانه میلیاردها تومان پول رد و بدل می شود و احساسات میلیون ها نفر از هموطنان ما در سراسر کشور درگیر آن است این گونه بی در و پیکر است. همین الان دو تیم بزرگ پایتخت درگیر میلیاردها بدهی مدیران عامل سابق هستند که پول های بی زبان را بی حساب و کتاب به جیب بازیکنان درجه چندم خارجی و یا بی اثر داخلی ریخته و یا در دست هر یک چک هایی داده اند که هر آن ممکن است آواری بر سرباشگاه شود. مگر این تیم ها دولتی نیستند؟ مگر این پول ها بیت المال نیست؟ چرا کسی این مدیران را بازخواست نمی کند؟ چرا بعد از این فجایع که اعتبار فوتبال ما را در دنیا زیر سوال می برد، سرمایۀ مارا هدر می دهد و کام مردم را تلخ می کند آب از آب تکان نمی خورد؟ چون اینجا جذاب ترین لیگ دنیاست؛ چند سال قبل پرسپولیس، امسال استقلال و تراکتور و سال های آینده نوبت مدیران دیگر در سایر تیم ها. ببینید و لذت ببرید!

منبع: روزنامه خبرورزشی مورخ دوشنبه 18 بهمن 1395 شماره 5671

این مطلب تا چه اندازه برای شما مفید بود؟

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 میانگین امتیاز 0.00 (0 رای)